Autorka książki, Tworzenie książki

Brief info

Magdalena Gonta-Biernat. Koordynatorka procesów wydawniczych, redaktorka, korektorka, recenzentka, copywriterka. Założycielka firmy zajmującej się usługami wydawniczymi – To się wyda. W minionym roku pracowała przy blisko 70 projektach książkowych. Współpracuje z kilkoma wydawnictwami, m.in. Empik Go i Virtualo, z platformą Empik Selfpublishing i samowydawcami. Współautorka i korektorka książki „Chcę WWWięcej".

Magdalena Gonta-Biernat. Koordynatorka procesów wydawniczych, redaktorka, korektorka, recenzentka, copywriterka. Założycielka firmy zajmującej się usługami wydawniczymi – To się wyda. W minionym roku pracowała przy blisko 70 projektach książkowych. Współpracuje z kilkoma wydawnictwami, m.in. Empik Go i Virtualo, z platformą Empik Selfpublishing i samowydawcami. Współautorka i korektorka książki „Chcę WWWięcej”.

Magdalena wyniosła słowo w posagu z poprzednich pokoleń. Fascynacja literaturą zaprowadziła ją pod gmach wydziału filologii polskiej, w którym spędziła kilka lat na studiowaniu gramatyki języka polskiego i historii literatury. Przez kilkanaście lat pracowała z tekstami. Obok redakcji i korekty zajmuje się również copywritingiem. Stale poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach, choć najbardziej wymagające lekcje pobiera od swoich autorów. Jest członkinią Klubu Korektorów. Pracuje z literaturą tłumaczoną, beletrystyką (kryminał, thriller, fantastyka, science fiction, książki romantyczne i obyczajowe oraz biografie) i opowieściami dla najmłodszych czytelników.

W swojej firmie wydawniczej To się wyda zebrała zespół ekspertek w dziedzinie korekty i redakcji tekstów, które z pasją i zaangażowaniem wyprowadzają książki na najlepszą dla nich drogę, oraz wyśmienitego składacza i grafika, który projektuje niepowtarzalne okładki i nadaje książkom właściwą im formę. Jej zespół stale się rozrasta, a Magda, obok profesjonalizmu, dba o ciepłą i przyjazną atmosferę. W pracy z tekstem ceni dokładność i terminowość. Do relacji z autorami wnosi szczerość, merytoryczne wsparcie i serdeczne ramiona, które uspokoją każdą wątpliwość.

Lubi Muminki, zapomniane przez świat wioski i cmentarze, podróże bez jasno nakreślonego planu oraz Skandynawię.